GRANİT

Granit en eski ve en dayanıklı doğal taştır. Modern inşaatta en popüler ve güvenilir yapı malzemelerinden biri haline geldi; mutfak yüzeylerinden anıtlara kadar. İnanılmaz derecede sağlam ve güvenilir olmanın yanı sıra zamansız bir zarafet sağlar.

Granit geniş bir renk yelpazesinde mevcuttur ve çoğu durumda iç ve dış bina kullanımı için mükemmel bir malzemedir. Damarlanma ve renk önemli ölçüde değişir. Küçük bir taş numunesi tüm levhayı temsil etmeyebilir, bu nedenle daha büyük projeler için numune numunelerinin onaylanmasını öneriyoruz.

KULLANIM ALANLARI

Granitin olağanüstü sertliği ve aşınmaya karşı direnci, onu dış ve iç mekan kullanımı için mükemmel bir malzeme yapar. Aşağıdaki alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır;
Binaların ve yolların inşaatı - çeşitli binalar, anıtlar, kaldırımlar, sokaklar. vesaire. İç ve dış tasarımlar - zeminler, duvarlar, mutfak tezgahı, sıhhi tesisat, pencere pervazları, vb. Süslemeler - dekoratif objeler, heykeller, süs taşları vb.

AVANTAJLARI

Granit avantajlarıyla özgünlük ve işlevsellik, yenilikçi güzellikle eş anlamlıdır. Ateşe ve ısıya dayanıklı; Granit yüzeyinde yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır.
Zamanla kalıcı, değişmez renkler; Granit UV ışınlarına dayanıklı olduğu için ilk günkü rengini korur. Lekelere karşı dayanıklı; Düşük gözenekliliği, graniti lekelere karşı dirençli hale getirir.

YÜZEY TİPİ

Granit cilalar, ışık ve görsel efektlerini çoğaltır ve dokunma hissi yaratır. Aşağıdakiler dahil birkaç farklı seçenek vardır:
• Cilalı Granit - lüks, parlak, yansıtıcı bir yüzey için ayna efekti
• Honlanmış Granit - kadifemsi, pürüzsüz ama mat bir görünüm için
• Brushed Granite - doğal, dokulu, rustik bir görünüm için.
• Eskitme Granit – doğal hislerin peşindeyseniz ve doğal, yumuşatılmış, dokulu ancak eskimiş bir görünüm istiyorsanız.

BAKIM VE TEMİZLİK

Doğal Taş, en az bakım gerektiren ve en dayanıklı yapı ve dekorasyon malzemelerinden biridir.
Agresif kimyasal yağ giderme ve temizleme ürünlerinden kaçının. Yüzeyin yeni gibi görünmesini sağlamak için sıcak su ve pH nötr bir temizleyici kullanın.
İyot, amonyak ve agresif yağ gidericiler gibi bazı ürünler Doğal Taşı lekeleyecektir. Bu ürünler evde yaygın olarak kullanılmaz ve Doğal Taş temizliği için önerilmez. Bu ürünleri yüzeyde kullanmadan önce üreticinin tavsiyelerini dikkatlice okuyunuz.