ONİKS

Oniks, kolayca bulunamayan egzotik ve nadir bir taştır. Lüks bir üst düzey izlenim yaratmak isteyen herkes için yavaş yavaş modaya uygun bir seçim haline gelerek iç tasarım oyununu hızlandırıyor.

Geniş bir renk ve desen yelpazesine sahip olan Onyx, mekana özgün bir karakter ve değer katar. Işık yayma yeteneğine sahip yarı saydam bir taştır ve oniks arkadan aydınlatmayı popüler bir seçim haline getirir.

Tüm teknik özelliklerinin yanı sıra sakinleştirici ve yatıştırıcı etkisi de vardır.

KULLANIM ALANLARI

Onyx, döşemeden duvar kaplamalarına, lambri, makyaj masası, masa tablası ve daha fazlasına kadar çeşitli dikey ve yatay yüzeylerde sayısız şekilde kullanılabilir. Lüks ve tarz bir dokunuş eklemek için onyx'i nerede kullanabileceğinizle ilgili bazı fikirleri burada bulabilirsiniz;
Mutfak veya banyo - Onyx suya dayanıklıdır ve temizlemesi kolaydır, bu da onu ıslak alanlar için ideal kılar.
Döşeme veya tezgah - Onyx dayanıklı ve ısıya dayanıklıdır, bu da onu zeminler ve tezgahlar gibi yoğun trafik alanları için ideal kılar.
Odak noktası veya kakma mobilya - Herhangi bir alana derinlik ve lüks dokunuş eklemek için bir vurgu duvarı veya mobilyalar için bir dolgu malzemesi olarak kullanılabilir.
Yarı saydam olması Onyx taşlarının en büyük özelliklerinden biridir. Arkadan aydınlatıldığında çarpıcı bir etki elde etmek için bu kaliteden yararlanabilirsiniz.

AVANTAJLARI

Estetik değer açısından oniks levhaların eşi benzeri yoktur. Oniks mermer taşının pek çok faydası vardır, bunlardan bazıları şunlardır:
• Dayanıklı – Onyx diğer birçok doğal taş gibi sert ve dayanıklıdır. • Bakım gerektirmez - Onyx yumuşak bir yüzeye sahiptir ancak herhangi bir sızdırmazlık veya cilalama gerektirmeden leke ve çizilmelere karşı dayanıklıdır. Kirlenirse, sadece nemli bir bezle silin.
• Renkler – Onyx, tümü damarlar ve benekler şeklinde farklı desenler gösterebilen geniş bir renk, ton ve tasarım yelpazesine sahiptir. Onyx'i hem nötr hem de açık tonlarda bulabileceğiniz gibi kırmızı, mavi, turuncu gibi daha cesur renklerde de bulabilirsiniz.
• Gözeneksiz – Onyx pürüzsüz ve gözeneksizdir, yani sıvıları veya kokuları emmez, bu da banyoda veya hijyenin önemli olduğu diğer alanlarda kullanım için iyi bir seçimdir.
• Hafif – Onyx diğerlerine göre çok daha hafif bir doğal taş malzemedir. Sonuç olarak onyx'i yerinde tutmak için ek destek kullanmak zorunda kalmadan kullanabilirsiniz.
• Güzel – Hafif yarı saydam kalitesiyle arkasına ışık tutabilirsiniz, ışık tüm yol boyunca nüfuz eder ve evinize anında incelik katar.
• Eşsiz - her parça benzersizdir, bu nedenle oniksinizin türünün tek örneği bir görünüme sahip olacağından ve evinize değer katacağından emin olabilirsiniz.

MEVCUT KAPLAMALAR

Onyx muhteşem, yarı saydam, doğal bir taştır. İç ve dış mekanlarınıza pürüzsüz ve yansıtıcı bir temel sağlamak için kullanılır.
Cilalı oniks - cilalama, taşın rengini ve bileşenlerini keskinleştiren parlak ve yansıtıcı bir yüzey oluşturur.
Honlanmış oniks - düşük parlaklıkta, neredeyse mat görünümlü bir yüzey oluşturur.

BAKIM VE TEMİZLİK

Onyx, doğal güzelliğini korumak için çok fazla özen ve bakım gerektirir.
Kırılgan bir taş olduğunun farkında olun; yoğun trafiğe veya kullanıma maruz kaldığında kolayca aşındırma ve çizme eğilimindedir. Ayrıca, malzemeleri pişirerek lekelenmeye eğilimlidir.
Asit bazlı temizleyiciler kullanmayın, temizlemek için sadece hafif sabunlar kullanın.
Yüzeyi fırçalamak için daima yumuşak bir fırça kullanın. Sabunu temiz kuru bir bezle ve ardından başka bir kuru bezle silin.
Taş yüzeyinin her yıl tekrar kapatılmasını tavsiye ederiz.