TRAVERTEN

Traverten yüzyıllardır yapı malzemesi olarak kullanılmaktadır. Yapısı homojen ve kullanıldığı yere saf ve huzurlu bir his katan, sertliği düşük, yumuşak ve organik bir dokuya sahiptir. Ayrıca toprak tonlarındaki palet, hemen hemen her renk ve dokuyu tamamlayarak kullanımını kolaylaştırıyor. Estetik ve işlev arasında mükemmel bir denge!

KULLANIM ALANLARI

Traverten taşını kullanabileceğiniz bir çok farklı mekan bulunmaktadır. Çok yönlülük ve format çeşitliliği, onu hem iç hem de dış mekan kullanımı için mükemmel kılar. Ne estetik ne de işlevsel sınırlar vardır. Görüntüledikleri kesime bağlı olarak farklı estetik etkilere sahiptir.
İç mekan kullanımı için - Travertenler, seçkin ve zarif iç mekanlar için cevaptır.
Dış mekan kullanımı için – Travertenler, doğal zarafetleri ve dış mekan koşullarına karşı kanıtlanmış geçirimsizlikleri nedeniyle her zaman doğru seçimdir.
Binaların ve yolların inşaatı - çeşitli binalar, anıtlar, kaldırımlar, sokaklar. vb.
Süslemeler - dekoratif objeler, heykeller, süs taşları vb.

AVANTAJLARI

Zamansız estetik ve fiziksel özellikleri, travertenleri hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda seçkin bir yapı malzemesi haline getirmektedir. dayanıklılık; Traverten yüzeyler son derece dayanıklıdır ve ömür boyu dayanabilir
Basit bakım ve bakım; Temizlemek için herhangi bir özel ürün gerektirmez.
Zamanla kalıcı, değişmez renkler; Traverten UV ışınlarına dayanıklı olduğu için ilk günkü rengini korur.
Ateşe ve ısıya dayanıklı; Traverten yüzeyi dona ve ayrıca yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır.
Suya ve neme karşı dayanıklıdır.
Ses yalıtımı; taşın içindeki boşluklar bu özelliği oluşturmuştur. bir alandaki konforu ve mahremiyeti artıracaktır.

MEVCUT KAPLAMALAR

Farklı yüzeyler, alanı özel bir şekilde özelleştirecek; pürüzsüz, kadifemsi, ipeksi, pürüzlü dokulu vb. olabilirler. Traverten taşı için aşağıdakiler dahil olmak üzere birkaç farklı kaplama seçeneği vardır:
• Cilalı Traverten – Lüks, üst düzey bir dokunuşun peşindeyseniz, cilalı traverten ideal bir seçimdir.
• Honlanmış Traverten – Parlaklık içermeyen pürüzsüz ama mat bir görünüm için. Bilenmiş bir model, klasik çizgilerdeki vitrifiyeler veya retro tarzda mükemmel görünecektir.
• Fırçalanmış Traverten – Doğal, dokulu, rustik bir görünüm istiyorsanız, traverten için fırçalanmış bir yüzey seçin.
• Eskitme Traverten – Eskitme traverten, doğal olarak yumuşatılmış, dokulu ancak eskimiş bir görünüm istediğinizde mükemmeldir. Traverten eskitme kaldırım taşları, çeşitli uygulamalar için mükemmel bir seçimdir.
• Cilasız Traverten - doğal kaymazlık kalitesine sahiptir, bu da bu taşı banyolar ve dış mekanlar için harika kılar. Klasik dekorlarda ve country görünümüne sahip olanlarda ışıltılı bir hava yakalayacaktır.

BAKIM VE TEMİZLİK

Traverten tutarlı bir bakım rutinine ihtiyaç duyar. Traverteninizin kuru temizlemesi günlük bakım için iyi bir fikirdir.
Agresif kimyasal yağ giderme ve temizleme ürünlerinden kaçının. Traverteni korumak için yalnızca sıcak su, pH nötr bir temizleyici ve mikrofiber bez veya paspas kullanın. Haftada bir kez paspaslamak yeterli olacaktır.
traverten yüzeylerinizi yılda iki kez otomatik yıkayıcı veya buharlı temizleyici ile derinlemesine temizleyebilirsiniz.
İyot, amonyak ve agresif yağ gidericiler gibi bazı ürünler traverteni lekeleyecektir. Bu ürünler evde yaygın olarak kullanılmaz ve traverten temizliği için önerilmez. Bu ürünleri yüzeyde kullanmadan önce üreticinin tavsiyelerini dikkatlice okuyun.
Taşı mühürlerseniz traverten yüzeyleriniz daha uzun süre dayanır.